Запашний домашній хліб
Ароматизована суміш житнього та пшеничного борошна з різними спеціями.
Інгредієнти:
400 г житнього борошна
140 г пшеничного борошна
120 г пшеничного трітелло
40 г дріжджів
ложка цукру
0,5 л теплої води
півсклянки незбираного теплого молока
щіпка солі
кориця, мускатний горіх і гвоздика (порошок) змішана ложка
висівки, для видалення нальоту

У велику миску насипте вже змішане з трітелло борошно, в центр помістіть дріжджі (розчинені в невеликій кількості теплої води, разом з цукром), додайте сіль, потім спеції, змішайте з молоком і теплою водою, щоб отримати гладке, еластичне, м’яке тісто. Потім накрийте тісто тканиною, залиште її підніматися приблизно 45 хвилин. На посипаній борошном дошці розділіть тісто на батони, покладіть їх у форми, вкриті висівками, зробити надріз по довжині, потім накрийте тканиною і дати підійти ще 20 хвилин. Відправляємо в духовку (вже розігріту при 200°) і готуємо, поки хліб не стане золотистим.
Дублений хліб
Використовуються батони з кунжутом,тільки що дістали з духовки; один раз нарізаємо з використанням тонкої нитки або мотузки, скроплюємо оливковою олією, посипаємо сіллю і поперчіть і подавайте.

Варіанти
Додавання листя петрушки, м’якоть оливок без кісточок, філе анчоусів, спочатку солений сир або качіокавалло свіжий.
Хліб з фенхелем (фіночо)
Перед тим як тісто має піднятися, посипали насінням дикого фенхелю.

Хліб з яйцями
Інгредієнти:
1 кг борошна
500 г тіста на заквасці
120 г картоплі
8 яєць
100 г сала
сіль і мелений перець

Перш за все, відварюємо картоплю у воді; очистимо її, потім пропустимо через сито або перемолемо. На кондитерській дошці розкладемо борошно, зробимо дірку, вкинемо яйця, потім сало (бажано розм’якшене); потім треба посолити і поперчити, додати тісто на заквасці, потім м’якоть картоплі. Тепер все вимішуємо для отримання м’якої і компактної суміші; присипаємо борошном, накриваємо серветкою і залишимо піднятися на пару годин. Візьмемо тісто, потім вимісимо його ще раз, пакуємо хліби найбільш прийнятної нам ваги; присипаємо борошном, знову накриваємо кришкою і даємо піднятися. Їх необхідно готувати в духовці (вже розігрітій до 200°), дозволяючи їм підрум’янитися.
Панедда
Хліб круглий, великого об’єму та ваги (досягає навіть 6-7 кг). Зазвичай його готують в домашніх умовах, з манною крупою, з твердих сортів пшениці, додаємо гарячої води і пивні дріжджі, залишаючи бродити (піднятися) на кілька годин, накриваємо тканиною. Печемо у великій печі пекарні. Він здатний тримати більше 2 тижнів, зберігаючи м’якість.

Кукурудзяний хліб
Інгредієнти:
1 кг пшеничного борошна
400 г кукурудзяного борошна
40 г пивних дріжджів
вода
сіль

Замісити тісто, як описано вище Pan di cjasa, формуємо хліб, даємо йому піднятися, потім відправляємо в духовку.
Хліб Озьєрі
Озьєрі славиться своїм хлібом, подібним до еспланада.
Інгредієнти:
3 кг борошна
15 г дріжджів
15 г солі
вода

Розчинимо дріжджі в краплі теплої води, потім змішуємо її з борошном (пропорція 600 г дріжджового тіста для 3 кг борошна); накриваємо серветкою і дамо підійти за кілька годин. Після цього додамо до всього борошна невелику кількість води, до отримання гладкого, м’якого, але однорідного тіста; сформуємо декілька великих кульок як кулак, розплющимо їх качалкою, достатньо для формування круглих і тонких листів, потім покладемо їх один на одного, перед приготуванням відокремимо листами або тканиною. У гарячій духовці (бажано на дровах) обсмажимо та насолоджуємося гарячим чи холодним.
Палермський хліб
Інгредієнти:
400 г манної крупи з твердих сортів пшениці
160 г борошна типу 00
25 г дріжджів
чайна ложка ячмінного солоду
350 г води
сіль
оливкова олія
чайна ложка насіння кунжуту

У миску насипаємо борошно, потім дріжджі розм’якшимо в трохи теплій воді, нарешті додаємо солі, солоду, олії та води, потім вимісимо, допомагаючи нам своїми руками. Тепер замісимо тісто на кондитерській дошці за кілька хвилин, а потім покладемо його назад миску (змащену олією) і дамо підійти близько години. Візьмемо тісто і знову вимісимо його ще кілька хвилин, потім приготуємо з нього батон, який ми змочуємо завісою води, однак викладаємо на нього кунжут. Покладіть батон на тарілку і дайте йому піднятися ще, майже 2 години, потім ставимо в духовку (вже розігріту до 210 °), залишивши готуватися протягом 15 хвилин; якщо розігріти духовку до 190° і продовжуємо готувати ще 20 хвилин.
Картопляний хліб
Інгредієнти:
1 кг пшеничного борошна, просіяного
500 г картоплі
півлітра молока
2 яйця
40 г вершкового масла
40 г цукру
60 г пивних дріжджів

Після відварювання картоплю почистимо і розімнемо. Тим часом підготуємо дріжджі (як описано в рецепті Pane al latte). У великій мисці збиваємо віничком яйця, масло, цукор і сіль; потім додамо в невеликій кількості м’якоть теплої картоплі, залишається додати борошно і нарешті до тіста трохи дріжджів. Виймаємо суміш з миски, перевернути на присипану борошном кондитерську дошку, та почати вимішувати в хорошому темпі; якщо тісто здається надто важким, його слід пом’якшити за допомогою додавання невеликої кількості молока. Сформувати круглі батони, які потрібно накриваємо тканиною і дамо піднятися; потім кладемо в духовку.
Варіанти
Є й такі, які використовують для очищення поверхні збите яйце або молоко. Тісто можна збагачувати з родзинками, попередньо змочувати у воді, потім віджимати. Можна використовувати картоплю з тіста навіть сирими, дрібно натерти м’якоть. За потребою цей хліб виготовляють навіть за наявності невеликої частини кукурудзяного борошна.