Види хліба

Карсента

Плоский хліб виготовляється з хлібного тіста.

Інгредієнти:

1 кг хлібного тіста

30 г цукру

100 г вершкового масла

2 яйця

Для пікантної фокаччі:

оливкова олія

сіль

Для солодкої фокаччі:

білок

цукор

Додамо інгредієнти в хлібне тісто, щоб зробити їх однорідною сумішшю; даємо суміші відпочити поблизу джерела тепла і накриваємо його тканиною. Візьмемо тісто і запакуємо, якщо хочете солону каренту, викладемо тісто, сплющене у межах великого колеса (або ріоли), змастимо тонким шаром олії, посипаємо  дрібною сіллю і відправляємо в духовку. Якщо, навпаки, ми віддаємо перевагу солодким, то після розрівнювання тіста всередині колеса змастимо поверхню збитим яєчним білком, посипаємо цукром і відправимо в духовку.

Карсента (Karsenta lunigiana)

Хліб, запікається, де на дно укладали листя каштана. Назва вказує на зростання, закваски що сталося природно, після нічного відпочинку: за традицією, не рідше одного разу на рік, безкоштовно Страсної п’ятниці.

Лаваш

Старовинний прісний хліб, вимішаний на воді та борошні пшеничному або ячмінному; хрусткий і має вигляд легких тонких дисків (одночасно згорнуті, точно, як тонкий папір), «прикрашені» темними крапками, які з’являються під час приготування. Зберігає його надовго незмінний час, в основному використовується для замочування його у воді, бульйоні, молоці або в каві. За традицією, це типовий хліб пастухів або моряків; далеко смачніше за печиво. Виготовляли в основному на територіях точніше жителі півночі Сардинії в Логодуро і Нуорезе, де розводять вівчарство монтана займала значну частину населення; і його в основному споживали разом з козячим або овечим сирами, або з рикоттою. Цікаво: використали шматок хліба, потроху їли разом з гарніром. Його оригінальний варіант – pane carasau, але вже в Нуоро ці тонкі „сторінки“, а хрусткі вони називаються піцами.

Інгредієнти: 4 кг борошна з твердих сортів пшениці. Воду змішаємо з борошном тільки з водою, щоб отримати гладку, досить однорідну суміш. Потрібно розкачати тісто качалкою або долонею, поки вона не перетвориться на дуже тонкі аркуші, круглої форми; отже, · ці диски дозволяють їм бродити окремо один від одного, всі вкриті, наче вовняне полотно. Через кілька годин покладемо їх у  розігріту  духовку і почекаємо, поки вони набухнуть; забираємо їх, відкриємо їх по краях одним гострим ножем, потім покладемо їх на інші, залишаючи їх висохнути та охолонути.

Останній етап обробки: приготуємо їх у духовці, підрум’янюємо і підсмажуємо. Будьте дуже обережні, коли вироблятимете, адже це крихкі диски, які легко зламати. Коли зберігатимете, накрийте тканиною.

Варіанти

Цей хліб, із сучасним смаком сильно модифікований; обидва види борошна (пшеничного або ячмінного) як із додаванням дріжджів, так і солі. З дріжджами приготування дуже відрізняється від первісного й до давнього, як треба кілька годин закваски (не менше 6) для тіста. Для тіста треба до решти борошна необхідно додати закваску, щоб вся маса бродила. Сьогодні такі лаваші є на ринку у продажі, також приправлені невеликою кількістю олії і солі; І він називається pane guttia/

Касателло

Виробництво Гаети добре відоме.

Інгредієнти:

1 кг борошна

пакетик розпушувача

ложка цукру

400 г теплої води

200 г сиру provolone, тонко нарізаного

120 г сиру пекорино, натертого на тертці

кілька скибочок салямі (або шматочки бекону)

2 яйця

 оливкова олія

сіль і перець

вершкове масло, щоб змастити

На кондитерську дошку викладемо борошно, робимо дірку, опускаємо дріжджі, потім цукор і  воду, і вимісимо як зазвичай, щоб отримати його гладку і м’яку масу; до якої ми додаємо тертий пекорино, яйця, сіль, перець і олію. Тепер накриємо масу тканиною і даємо їй піднятися принаймні на годину. Візьмемо тісто, розбавимо його качалкою, зверху викладаємо скибочки проволону і салямі, потім складемо клапті так, щоб закрити і отримати батон; викласти на змащену тарілку, дати дійти ще деякий час, потім ставимо в духовку (вже розігріту до 200 °) і готуємо касателло до позолоти.

Чісоела

Традиційний хліб або корж мантуанської традиції.

Борошно змішати з водою, сіллю, салом і дріжджі (вчора натуральні, сьогодні пивні). Після ретельної обробки тіста, для того, щоб зробити його гладким і досить м’яким, даємо йому піднятися на кілька годин у мисці накритій тканиною; відновимо все, попрацюємо ще кілька хвилин, потім розкачаємо його у деко,  товщина близько одного сантиметра; пощипуємо як поверхні, так і країв, для декорування; тепер спечемо. Майже всюди піч на дровах була замінена на побутову, газову або електричну. Як тільки чізоела стане золотистою, виймаємо її з  духовки, зачекаємо, поки охолоне, а потім споживаємо як хліб, разом із підготованими стравами.

Чебуреки з сиром

Походження цього хліба, безперечно, єврейське, спеціально підготовлені ізраїльським світом, де є тваринний жир, що був замінений на l‘ agresto (продукт з незрілого винограду, зварений протягом довгих годин). Сьогодні перевага віддається м’яким і розсипчастим сирним паличкам.

Інгредієнти:

500 г борошна

200 г сиру пармезан (на шматочки або

тертий, за смаком)

15  г вершкове масло

20 г сала.

3 столові ложки половини оливкової олії

пакетик дріжджів (для хліба чи тістечок), або

пів чайної ложки соди

сало, для смаження

сіль

На обробну дошку насипаємо борошно, зробимо дірку, потім змішаємо його з маслом, олією та салом, дріжджами, додаємо трохи солі і якщо потрібно кілька крапель води до отримання однорідної суміші гладкої і досить м’якої. Прикриємо його і даємо йому відпочити хоча б годину. Знову беремо тісто, вимісимо його ще раз  руками, потім розкачаємо його качалкою (близько 2 мм);  поріжемо (зубастим колесом) потім багато смужок шириною 5 см квадрат; в центрі  на кожен квадратик покладемо шматочок сиру пармезан (деякі воліють тертий сир ), складемо  тісто і закріпимо краї. Тепер, у такому упакованому вигляді, зануримо сир у кипляче сало і обсмажимо до золотистого кольору. Зцідимо, обсушимо їх на аркушах паперу абсорбенту, потім подаємо  їх дуже гарячими.

Kommentar hinterlassen

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert