Скажіть, чи присутня Вам така звичка, переробляти рецепти відомих десертів на свій лад? Наприклад, Вам дуже захотілося десерт Павлова. А за вікном – завірюха, сніг з дощем… точно не хочеться йти в магазин за потрібними продуктами. Проте думка про улюблений смаколик все ніяк не покидає Ваш мозок. І тут Ви вирішуєте – приготую десерт з того, що є, нехай від оригіналу в ньому тільки фундук! І таким чином народжується новий сімейний рецепт, і Павлова вже якось і не хочеться, адже у Вас є чудова альтернатива – „Павлова у відпустці“! Таким десертом можна хвалитися в компанії друзів і частувати рідних на святкових подіях. Адже Ви створили щось унікальне і можете гордо цим вихвалятися – ми дозволяємо!

Ось що Вам знадобиться, щоб приготувати неперевершений десерт „Павлова у відпустці“ :
– фундук (50 гр.)
– склянка питної води
– желе зі смаком полуниці або вишні (50 гр.)
– желе зі смаком персика або апельсина (50 гр.)
– агар-агар ( приблизно 20 гр.)
– карамельне згущене молоко (40 гр.)

Кількість порцій : інгредієнти розраховані на одну порцію, в іншому випадку просто збільшіть пропорції на потрібну Вам кількість гостей.
Час приготування : 15 хвилин (желе можна підготувати попередньо).
Рецепт
Крок 1.
Візьміть склянку питної води і розділіть її на дві частини – оскільки желе у нас два. До речі, ми знаємо декілька цікавих фактів про воду. Кістки людини на 31% складаються з води. Вода в пляшках може бути в 2000 разів дорожче, ніж вода з-під крана, і вона може бути не такою безпечною. Система фільтрації питної води в місцях використання, така як зворотний осмос, коштує лише копійки за галон очищеної води, дозволяє людям поповнювати пляшки з водою і не допускає більше пляшок з водою на звалищах.

Крок 2.
Тоді одну частину води змішайте з агар-агаром (також поділеним на 2 порції) і желатином червоного кольору. Легенда свідчить, що агар-агар був виявлений корчмарем у 1658 році, який викинув залишки супу з червоних морських водоростей, а пізніше помітив, що він желатинізується протягом ночі в морозну зимову погоду. Агар-агар вперше був використаний в кулінарії і протягом століть використовувався в японській та індійській кулінарії.

Крок 3.
Другу частину води змішуємо так само з агар-агаром і жовтим желе. Желе, взагалі, є досить корисним продуктом. Желе виготовляється шляхом вилучення фруктового соку та варіння його з цукром і пектином (натуральним або комерційним), щоб загуснути до твердої, але легко намазуваної консистенції. Його часто використовують з цілими фруктами, які мають насіння або з шкіркою, як-от виноград, журавлина та малина.

Крок 4.
Тепер візьміть 40 гр. згущеного молока, але вибирайте щось цікаве – зі смаком карамелі, наприклад. Гейл Борден був геодезистом, винахідником і бізнесменом. Будучи першим поселенцем-піонером в Техасі, він склав першу топографічну карту Техасу, а в 1838 році він обстежив і розмітив місцевість Галвестона. Він розробив спочатку м’ясне печиво, а після кількох невдалих спроб, нарешті, розробив метод приготування згущеного молока. Йому довелося наполегливо попрацювати, щоб переконати Патентне відомство США надати йому патент, але нарешті він отримав його.

Крок 5.
Фундук – надзвичайно корисний горіх, тому ми обов’язково включаємо його в цей рецепт. Ці горіхи були стародавніми символами удачі та родючості, яким було надано нове християнське значення і залишаються звичайною частиною різдвяних традицій навіть сьогодні. Фізично характеризуючись трьома різними частинами, горіхи інтерпретувалися як знак Трійці.

Крок 6.
Проте максимально подрібнюємо фундук для більшої зручності.

Крок 7.
А далі усе супер просто – викладаємо в красиву склянку для десерту желе в два шари, зверху даємо тонкий шар карамелі і посипаємо горішками. Смачний, корисний і апетитний десерт готовий до подачі – ну хіба він не надзвичайно легкий? З таким десертом Вам не страшні ніякі неочікувані візити чи брак продуктів – буквально усі інгредієнти є постійними гостями на поличці у кожної господині. Тому, смачного Вам, і вертайтеся за новими креативними ідеями!
